📖 درباره کتاب «چگونه تنظیمات پدر و مادر خود را به روز رسانی کنیم»
📚 باید حدس می‌زدم که بعد از سه پیچ کردن روی نمره‌های کلاسی‌ام و این کار رو بکن اون کار رو نکن و اووووووون همه دردسری که تو «چگونه پدر و مادر خود را تربیت کنیم؟»، «پدر و مادرم زده‌اند به سیم آخر» و «پدر و مادرم دیوانه‌ام کرده‌اند» پشت سر گذاشتم، بالاخره یه روزی هم می‌رسه که گیر بدن بهم و تا اطلاع ثانوی دست زدن به تبلت و موبایل و کامپیوتر و لب‌تاب ممنوع بشه! باورتون می‌شه؟ اصلا می‌شه همچین چیزی رو تحمل کرد؟ من که نمی‌‌تونم. اصلا شاعر میگه «هوا را از من بگیر، گوشی موبایلم را نه!» 
وقتی استفاده از هر وسیله‌ی اینترنت‌داری تو خونه‌مون غدقن شد با خودم فکر کردم بدون موبایل و تبلت‌ام حتما می‌میرم. پس باید هر چی زودتر می‌جنبیدم و دست به کار می‌شدم تا مامان و بابام رو به روزرسانی کنم. اما چطوری؟ باز باید دست به دامن «مَدی» می‌شدم. مدی بهترین دوست و مشاور من است. کسی که راه و چاه تمام چیزها را می‌داند و کم کمش چند تا جلیقه و لباس بیشتر از من پاره کرده است. 
مَدی حتما می‌دانست که این بار هم چه طوری باید بابا و مامانم را تربیت کنم...
🔻سخنی برای بزرگ‌ترها 🔻
در دنیایی که پیشرفت تکنولوژی و فناوری و پیدایش شبکه‌های اجتماعی مختلف، حفره‌های بزرگی را میان افراد به ويژه پدر و مادرها و فرزندان به وجود آورده است و هر کدام از این گروه‌های سنی را به موجودات ناشناخته‌ای برای یکدیگر تبدیل کرده است، مجموعه کتاب‌های طنز «قصه‌های با پدر و مادر» نوشته‌ی «پیت هانسون» که با عنوان‌های «چگونه پدر و مادر خود را تربیت کنیم»، «پدر و مادرم زده‌اند به سیم آخر»، «پدر و مادرم دیوانه‌ام کرده‌اند» و «چگونه پدر و مادر خود را به روز رسانی کنیم؟» در نشر هوپا منتشر شده‌اند می‌تواند مثل یک دستور العمل دقیق به هر دو گروه «پدر و مادرها» و «نوجوان‌ها» کمک کند تا به شناختی از دنیای یکدیگر دست پیدا کنند.
🔸 جانسون در این مجموعه‌ی ۵ جلدی (که به زودی جلد پنجم مجموعه با عنوان «چگونه پدر و مادر خود را گول بزنیم؟» در نشر هوپا منتشر می‌شود) هوشمندانه و هنرمندانه به چالش‌هایی می‌پردازد که پدر و مادرها و نوجوان‌ها درگیرش هستند. 
🔹«لویی» شخصیت اصلی و نوجوان این مجموعه‌ی ۵ جلدی در هر جلد با یک چالش جدید رو به رو می‌شود و در طول داستان و طی ماجراهایی که پشت سر می‌گذارد می‌آموزد تا با حفظ «فردیت» و احترام به خواسته‌ها، انتظارات، باید و نبایدهای پدر و مادرش چگونه با مشکلات کنار بیاید و برای هر کدام از آن‌ها راه حل مناسبی پیدا کند.
🔸 زبان طنز و موضوعات اجتماعی و روان‌شناسی پرداخته شده در این کتاب‌ها از ویژگی‌ها و امتیازاتی‌ست که این مجموعه‌ی پنج جلدی را به یک مجموعه‌ی موفق و بسیار دوست‌داشتنی و سرگرم کننده تبدیل کرده است.
🔸 «مداد آبی» خواندن این مجموعه‌ی طنز را نه تنها به نوجوان‌ها بلکه به پدر و مادرها هم پیشنهاد می‌کند.
 
 
 

والدین گرامی:

معرفی کتابهای زیر کوششی است هرچند محدود درجهت تشریح برخی از نکات بسیار مهم و حساس در رهگذر فرآیند تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان.

 

 

🔆 دوستی بهتر از کتاب نیست🔆
روز ارج نهادن به دانش و دانایی 
روز یار مهربان 
روز دوست هنرمند 
روز و هفته ی کتاب و کتابخوانی
بر همه علم دوستان و کتابخوانان مبارک باد.

 

در این منابع سعی شده است مهم ترین و حساس ترین مسائل تربیتی و روان شناختی به ساده ترین زبان ارائه گردد. در حقیقت آنچه در این مطلب پیش روی شماست پاسخی است به درخواست های مکرر بسیاری از والدین گرامی در کلاس های آموزش خانواده. امید است این منابع بتواند پاسخ قابل قبولی برای سوالات آن دسته از اولیا و مربیان علاقه مندی باشد که همواره در تعلیم و تربیت و شکوفا شدن استعدادهای بالقوه کودکان و نوجوانان از هیچ کوششی فرو گذاری نمی کنند.